Svět očima dětí 2022

Odbor tisku a public relations Ministerstva vnitra vyhlásil 19. ročník výtvarné soutěže Svět očima dětí. Jedná se o preventivně – vzdělávací projekt, jehož cílem je prevence sociálně patologických jevů a zvyšování informovanosti z různých oblastí prostřednictvím tvůrčí činnosti dětí.

Záštitu nad projektem převzal ministr vnitra Vít Rakušan.

Do soutěže přispěla žákyně 1. třídy ZŠ Brněnec Neduška Roth svým obrázkem na téma Dobrovolnictví.

Mgr. Drahomíra Frydrychová

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2022 (26. ročník)

Ve středu 11. května 2022 proběhla tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha.

Cílem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Hlavní téma letošní sbírky je prevence nádorů děložního čípku a varlat.

Kytičky v Brněnci prodávali žáci naší školy, kteří jsou zároveň i zapálenými skautkami a skauty. Děti hned ráno navštívily naši školu. Kytičky nabízeli svým spolužákům i pedagogům a ti si je ochotně kupovali. Tentokrát byla pro stužku u kytičky zvolená tmavě fialová barva. Minimální cena za 1 kytičku činila 20 Kč.

Pokud někdo skauty nepotkal a do sbírky by rád přispěl, tak tuto možnost má prostřednictvím dárcovské SMS. Bližší pokyny viz níže.

E-kytičky (dárcovské SMS):

Posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777 můžete koupit e-kytičku a podpořit tak Český den proti rakovině.

Více informací o e-kytičkách najdete na www.cdpr.cz/dms.

Ing. Ivana Seidlová

Požární ochrana očima dětí a mládeže – 2022

Hasičský záchranný sbor v letošním roce uspořádal soutěž „Požární ochrana očima dětí,“ která měla tři kategorie a to výtvarné, literární a digitální práce.

Soutěže se zúčastnilo celkem 1 367 dětí z 39 mateřských, 13 základních a 25 středních škol.

Za naši školu se v kategorii výtvarné práce v okresním kole umístila na 1. místě v kategorii ZŠ 3 Adéla Knötigová, žákyně 6. ročníku a na 2. místě Sabina Kubešová v kategorii ZŠ 4, žákyně 8. ročníku. Adélka Knötigová postupuje do krajského kola.

Slavnostní předání cen vítězům okresního kola proběhlo v pondělí 9. května v Průmyslovém muzeu v Mladějově na Moravě. Děti si po předání cen užily zajímavý program. Nechyběla prohlídka historických hasičských vozidel a jízda historickým vláčkem po krásách okolí.

Oběma výherkyním gratulujeme!!!

Ing. Ivana Seidlová, Milena Kutláková

Ukliďme okolí školy

Naše škola se i v letošním roce zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko.

Nejprve jsme měli domluvený úklid na sobotu 9. 4. Namísto toho, aby si žáci v tento volný den přispali, byli již před osmou hodinou shromáždění u budovy školy v Brněnci. Jelikož ale několik minut po začátku akce začalo pršet, sněžit a foukat nepříjemný studený vítr, museli jsme tuto akci zrušit.

Některým žákům to ale bylo líto, a proto jsme 29. dubna a 4. května úklid zopakovali. Děti úklid přírody velice bavil a zažili jsme při něm spoustu legrace. Kromě plastových láhví jsme našli i pár kuriozit, ke kterým patří např. záchodové prkénko nebo staré holínky.

Velké poděkování patří jak dětem, tak i obecnímu úřadu, jehož zástupci nám poskytli odpadkové pytle.

Jsme moc rádi, že jsme mohli přispět svojí troškou do mlýna k lepšímu životnímu prostředí a již se těšíme na příští rok, kdy si úklid opět zopakujeme!

Ing. Ivana Seidlová

Školení první pomoci

Ve čtvrtek 5. května absolvovali pedagogové zdravotnické školení první pomoci pod vedením Mgr. Kateřiny Krausové.

Seznámila je mimo jiné s tím, jak správně a efektivně provádět umělé dýchání a masáž srdce, jak ošetřit krvácení či drobné poranění nebo jak se zachovat v krizových situacích, při kterých může jít o život.

Tímto jí moc děkujeme za podnětné a užitečné rady, které lze využít nejen v prostředí školy.

Mgr. Aneta Moravcová

Turnaj v kapitánské vybíjené

Dne 20. 4. 2022 se na naší škole uskutečnil mezitřídní turnaj ve vybíjené, kterého se zúčastnili žáci 4. a 5. tříd a dívky z 6 – 9. třídy. Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny – starších a mladších žáků. Po celou dobu turnaje byli hráči hlasitě podporováni spolužáky a kamarády, což přispívalo ke zlepšení výkonů a sportovní atmosféře.

Výsledky:
4. – 5. třída                         6. – 9. třída
1. místo – 5b                       1. místo – 9. třída
2. místo – 5a                       2. místo – 7. třída
3. místo – 4a                       3. místo – 6. třída
4. místo – 4b                       4. místo – 8. třída

Turnaj se nám velmi líbil a doufáme, že se v blízké době uskuteční další sportovní dopoledne.

Sportu zdar!

Žáci 7. třídy