ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2022 (26. ročník)

Ve středu 11. května 2022 proběhla tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha.

Cílem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Hlavní téma letošní sbírky je prevence nádorů děložního čípku a varlat.

Kytičky v Brněnci prodávali žáci naší školy, kteří jsou zároveň i zapálenými skautkami a skauty. Děti hned ráno navštívily naši školu. Kytičky nabízeli svým spolužákům i pedagogům a ti si je ochotně kupovali. Tentokrát byla pro stužku u kytičky zvolená tmavě fialová barva. Minimální cena za 1 kytičku činila 20 Kč.

Pokud někdo skauty nepotkal a do sbírky by rád přispěl, tak tuto možnost má prostřednictvím dárcovské SMS. Bližší pokyny viz níže.

E-kytičky (dárcovské SMS):

Posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777 můžete koupit e-kytičku a podpořit tak Český den proti rakovině.

Více informací o e-kytičkách najdete na www.cdpr.cz/dms.

Ing. Ivana Seidlová