Ukliďme okolí školy

Naše škola se i v letošním roce zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko.

Nejprve jsme měli domluvený úklid na sobotu 9. 4. Namísto toho, aby si žáci v tento volný den přispali, byli již před osmou hodinou shromáždění u budovy školy v Brněnci. Jelikož ale několik minut po začátku akce začalo pršet, sněžit a foukat nepříjemný studený vítr, museli jsme tuto akci zrušit.

Některým žákům to ale bylo líto, a proto jsme 29. dubna a 4. května úklid zopakovali. Děti úklid přírody velice bavil a zažili jsme při něm spoustu legrace. Kromě plastových láhví jsme našli i pár kuriozit, ke kterým patří např. záchodové prkénko nebo staré holínky.

Velké poděkování patří jak dětem, tak i obecnímu úřadu, jehož zástupci nám poskytli odpadkové pytle.

Jsme moc rádi, že jsme mohli přispět svojí troškou do mlýna k lepšímu životnímu prostředí a již se těšíme na příští rok, kdy si úklid opět zopakujeme!

Ing. Ivana Seidlová