Jarní činnosti žáků 1. třídy

Co je nového v 1. třídě? V českém jazyce se učíme nová písmena, čteme z tabule i ze Slabikáře, pečlivě se připravujeme na pasování na čtenáře. Začali jsme psát v Písance číslo 4, trénujeme opis, přepis i diktáty. Pracujeme se skládací abecedou. V matematice sčítáme a odčítáme do 20, řešíme slovní úlohy. V prvouce jsme probírali orientaci v čase, roční období, měsíce v roce a také jsme se učili poznávat hodiny.

Vyráběli jsme přání a záložky pro maminky ke Dni matek, malovali jsme obrázky s jarní tématikou.

V květnu nás čeká pěvecká soutěž, v červnu potom soutěž taneční i Den bezpečnosti a cyklistiky.

Těšíme se na školní výlet na zámek Častolovice.

Mgr. Drahomíra Frydrychová, Martina Přichystalová

Za hudbou na Svitavské komoření

Ve čtvrtek 16. května jsme s dvaceti žáky 6. a 8. třídy vyrazili do Svitav na 4. ročník celostátní přehlídky komorních souborů. Přehlídka probíhala ve čtyřech dnech a my jsme navštívili vystoupení dechových dřevěných nástrojů v Ottendorferově knihovně. Tento den navíc vystupovala naše žákyně Anna Opršalová ze 7. třídy, která hrála na zobcovou flétnu v souboru s názvem Březovské trio Svitavy. Všechna soutěžní vystoupení byla na vysoké hudební úrovni a pokračovala až do odpoledních hodin. Děkujeme ZUŠ Svitavy za pozvání a za příjemně strávené hudební dopoledne.

Mgr. Aneta Moravcová

Slyšeli jsme děti a starší žáky (hlavně dívky) hrající na různé druhy fléten. Nejvíce se mi líbilo vystoupení klarinetového dua z Poličky s názvem „Kráska a zvířátko“. Mně přišla nejzajímavější písnička Mamma mia od známé skupiny Abba v podání Březovského tria, kde hrála i naše spolužačka.

Žákyně 8. třídy