Jarní činnosti žáků 1. třídy

Co je nového v 1. třídě? V českém jazyce se učíme nová písmena, čteme z tabule i ze Slabikáře, pečlivě se připravujeme na pasování na čtenáře. Začali jsme psát v Písance číslo 4, trénujeme opis, přepis i diktáty. Pracujeme se skládací abecedou. V matematice sčítáme a odčítáme do 20, řešíme slovní úlohy. V prvouce jsme probírali orientaci v čase, roční období, měsíce v roce a také jsme se učili poznávat hodiny. 

Vyráběli jsme přání a záložky pro maminky ke Dni matek, malovali jsme obrázky s jarní tématikou.

V květnu nás čeká pěvecká soutěž, v červnu potom soutěž taneční i Den bezpečnosti a cyklistiky. 

Těšíme se na školní výlet na zámek Častolovice.

Mgr. Drahomíra Frydrychová, Martina Přichystalová

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. třída a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.