Za hudbou na Svitavské komoření

Ve čtvrtek 16. května jsme s dvaceti žáky 6. a 8. třídy vyrazili do Svitav na 4. ročník celostátní přehlídky komorních souborů. Přehlídka probíhala ve čtyřech dnech a my jsme navštívili vystoupení dechových dřevěných nástrojů v Ottendorferově knihovně. Tento den navíc vystupovala naše žákyně Anna Opršalová ze 7. třídy, která hrála na zobcovou flétnu v souboru s názvem Březovské trio Svitavy. Všechna soutěžní vystoupení byla na vysoké hudební úrovni a pokračovala až do odpoledních hodin. Děkujeme ZUŠ Svitavy za pozvání a za příjemně strávené hudební dopoledne.

Mgr. Aneta Moravcová

Slyšeli jsme děti a starší žáky (hlavně dívky) hrající na různé druhy fléten. Nejvíce se mi líbilo vystoupení klarinetového dua z Poličky s názvem „Kráska a zvířátko“. Mně přišla nejzajímavější písnička Mamma mia od známé skupiny Abba v podání Březovského tria, kde hrála i naše spolužačka.

Žákyně 8. třídy