Hrdá škola – „den naruby“

Poslední akcí projektu Hrdá škola byl v letošním roce „den naruby“. Každá škola si měla vytvořit vlastní pravidla, podle kterých se bude dělat „všechno obráceně“. U nás jsme se místo pozdravů loučili a naopak, chodili jsme v oblečení naruby nebo se kluci oblékli jako holky a holky do klučičího. V některých hodinách „vyučovali“ žáci, ale hlavně jsme si všichni užili spoustu legrace a škola se pro nás opět stala místem pěkných zážitků.

Jsme zvědaví a těšíme se, jaké akce projekt naplánuje na příští školní rok!

Marie Trundová

Poděkování panu Renkovi Černému za zmrzlinu

Se závěrem školního roku přišlo horko a také milé překvapení. Žáci ZŠ Brněnec byli dvakrát pozváni do místní cukrárny na sladké osvěžení zdarma.

Děkujeme panu Renkovi Černému za výbornou zmrzlinu z Opočna. Moc jsme si pochutnali.

Děti naší školy nakreslily na výzdobu cukrárny řadu pěkných obrázků.

Žáci a učitelé ZŠ Brněnec

TANEČNÍ SOUTĚŽ

Dne 23.6.2022 se každoročně konalo školní kolo taneční soutěže, jen s malou změnou, tento rok se tančilo v naší nové tělocvičně. Mohli se přihlásit žáci ze všech ročníků naší školy. Svůj taneční talent předvedli nejvíce žáci z prvního stupně, ale odvahu měli tří žáci z 2. stupně. Soutěžící nám předvedli pestré vystoupení z různých druhů tanců. Mohli jsme vidět mažoretky, free style tance, výrazové tance, ale i pár prvků z atletiky.

Celým tanečním dopolednem nás prováděly výborné moderátorky z 9. třídy – Karolína Přichystalová a Markétka Čermáková. Děvčata měla program celé taneční soutěže skvěle připravený. Do programu zapojily nejen soutěžící, ale i diváky, kteří se zúčastnili dětských zábavných tanců. Za to našim moderátorkám patří obrovské poděkování. Také děkuji Mirkovi Lžičařovi za dokumentaci celého dopoledne.

Porotu v této soutěži tvořily paní učitelky z prvního stupně, které měly jako každý rok velmi těžký úkol, z důvodu pestrosti tanců a velmi dobrých výkonů.

Po vystoupení soutěžících a předání cen na nás čekaly dvě překvapení. Děti z 1., 2., a 3., třídy pro nás připravily společné vystoupení s písní Červnová učitelka a poté jsme mohli vidět vtipné a zábavné vystoupení 10 učitelů ze ZŠ Mor. Chrastové, které si pojmenovali ,,Slunce seno Brněnec“. Před ukončením taneční soutěže jsme si všichni společně zatančili, toto taneční dopoledne si každý moc užil a už nyní se všichni těšíme na další rok.

Kategorie 1. a 2. třída:

1. místo – “Buchet je spousta“
  2. místo – “Měla babka 4 jabka“
  3. místo – “Rain over me“

Kategorie 3. třída:

1. místo – “Rasputin“
  2. místo – “Waka waka“
  3. místo – “Mažoretky“

Kategorie 4. a 5. třída:

1. místo – “Rudňačky“
  2. místo – “Mažoretky“
  3. místo – “Mňam, mňam bobík“

Speciální kategorie DANCE:

Natálie Houdková + Aleš Adámek

Denisa Báčová

Výlet 4. a 5. třídy

V pátek 24.6.2022 se vydali žáci 4. a 5. ročníku na školní výlet do Moravského krasu.

Po příjezdu na místo a zakoupení vstupenek  jsme se vydali pěšky k jeskyním. Byla to příjemná procházka, během níž si děti fotily překrásnou přírodu této krajiny.

Jeskyněmi nás provázel příjemný pán, který nám prozradil, že ještě před několika lety žil ve Březové nad Svitavou. Vysvětlil dětem rozdíl mezi krápníky stalagmitem, stalaktitem a stalagnátem a dozvěděly se ještě spoustu dalších zajímavostí. Největším zážitkem byla projížďka lodičkách.

Cestou zpátky jsme se svezli vláčkem a zamířili jsme k Domu přírody, kde bylo hodně zajímavých věcí a kde jsme měli možnost shlédnout v kině pověst Propast Macocha.

Před odjezdem si děti nakoupily suvenýry a všichni příjemně unaveni jsme se vydali autobusem domů.

Třídní učitelky Naďa Rybová a Denisa Báčová