TANEČNÍ SOUTĚŽ

Dne 23.6.2022 se každoročně konalo školní kolo taneční soutěže, jen s malou změnou, tento rok se tančilo v naší nové tělocvičně. Mohli se přihlásit žáci ze všech ročníků naší školy. Svůj taneční talent předvedli nejvíce žáci z prvního stupně, ale odvahu měli tří žáci z 2. stupně. Soutěžící nám předvedli pestré vystoupení z různých druhů tanců. Mohli jsme vidět mažoretky, free style tance, výrazové tance, ale i pár prvků z atletiky.

Celým tanečním dopolednem nás prováděly výborné moderátorky z 9. třídy – Karolína Přichystalová a Markétka Čermáková. Děvčata měla program celé taneční soutěže skvěle připravený. Do programu zapojily nejen soutěžící, ale i diváky, kteří se zúčastnili dětských zábavných tanců. Za to našim moderátorkám patří obrovské poděkování. Také děkuji Mirkovi Lžičařovi za dokumentaci celého dopoledne.

Porotu v této soutěži tvořily paní učitelky z prvního stupně, které měly jako každý rok velmi těžký úkol, z důvodu pestrosti tanců a velmi dobrých výkonů.

Po vystoupení soutěžících a předání cen na nás čekaly dvě překvapení. Děti z 1., 2., a 3., třídy pro nás připravily společné vystoupení s písní Červnová učitelka a poté jsme mohli vidět vtipné a zábavné vystoupení 10 učitelů ze ZŠ Mor. Chrastové, které si pojmenovali ,,Slunce seno Brněnec“. Před ukončením taneční soutěže jsme si všichni společně zatančili, toto taneční dopoledne si každý moc užil a už nyní se všichni těšíme na další rok.

Kategorie 1. a 2. třída:

  1. místo – “Buchet je spousta“
  2. místo – “Měla babka 4 jabka“
  3. místo – “Rain over me“

Kategorie 3. třída:

  1. místo – “Rasputin“
  2. místo – “Waka waka“
  3. místo – “Mažoretky“

Kategorie 4. a 5. třída:

  1. místo – “Rudňačky“
  2. místo – “Mažoretky“
  3. místo – “Mňam, mňam bobík“

Speciální kategorie DANCE:

            Natálie Houdková + Aleš Adámek

Denisa Báčová