Putování Antarktidou

Ve středu 8. června jsme na naší škole přivítali vzácnou návštěvu – bývalého žáka a nyní studenta doktorského programu a technika Geografického ústavu Přírodovědné fakulty Masarykovy univerzity v Brně Mgr. Michaela Matějku, díky němuž se žáci šesté, osmé a deváté třídy vydali na dobrodružnou cestu napříč Antarktidou.

Michael se na přelomu roku 2021/2022 zúčastnil dvouměsíční expedice, v rámci níž pobýval spolu s dalšími kolegy na výzkumné polární stanici J. G. Mendela, kde se věnoval z větší části zkoumání klimatu.

Díky poutavé přednášce jsme se dozvěděli nejen o tom, jak to na Antarktidě vypadá, ale měli jsme jedinečnou možnost „nahlédnout pod pokličku“ obyčejného/neobyčejného dne a života v oblasti věčného ledu a zimy.

Přednáška byla doplněna velkým množstvím zajímavých fotografií a vtipných videí, které ještě více dokreslovaly kouzelnou atmosféru Antarktidy.

Ještě jednou moc děkujeme za zajímavou a poutavou přednášku, Michaelovi přejeme spoustu úspěchů v jeho bezesporu zajímavém povolání a těšíme se na další setkání v příštím školním roce.

Bc. Martin Záruba, Mgr. Adéla Linhartová