Hrdá škola: Den rodičů a prarodičů

V úterý 20. února 2024 jsme na naší škole v rámci projektu Hrdá škola realizovali den rodičů a prarodičů. Někteří z nás se oblékli do outfitů doby minulé. Děti se pochlubily mnohými poklady z půdy (starými fotografiemi, sešity, penály, školními pomůckami, žákovskými knížkami či oblečením z minulého tisíciletí), tedy doby, kdy jejich rodiče a prarodiče byli mladí. Děvčata z druhé třídy si uvázala „šátky na babku“ tak, jak to nosily jejich prababičky, když šly ven.

Povídali jsme si o starých časech a také o tom, proč je důležité udržovat dobré vztahy, pomáhat si, povídat si v rodinách napříč generacemi a poslouchat vyprávění a rady dříve narozených.

Někteří žáci nakreslili svoje prarodiče a napsali jim, co s nimi rádi dělají a v čem by jim chtěli pomáhat.

Mgr. Kristýna Vrobelová

Šesťáci na anglickém divadelním představení

23. února 2024 si vybraní žáci šestého ročníku užili pohodový pátek plný angličtiny.

Vyjeli se podívat na divadelní hru Pippi Longstocking do Pardubic. Zdokonalili se v angličtině a přitom se skvěle pobavili. Děkujeme hercům z Domino Project za hezký zážitek.

Další částí programu byl rozchod v obchodním centru Palác Pardubice, kde posilněni dobrým jídlem vesele sjížděli místní skluzavku.

Ing. Ivana Seidlová