Hrdá škola: Den rodičů a prarodičů

V úterý 20. února 2024 jsme na naší škole v rámci projektu Hrdá škola realizovali den rodičů a prarodičů. Někteří z nás se oblékli do outfitů doby minulé. Děti se pochlubily mnohými poklady z půdy (starými fotografiemi, sešity, penály, školními pomůckami, žákovskými knížkami či oblečením z minulého tisíciletí), tedy doby, kdy jejich rodiče a prarodiče byli mladí. Děvčata z druhé třídy si uvázala „šátky na babku“ tak, jak to nosily jejich prababičky, když šly ven.

Povídali jsme si o starých časech a také o tom, proč je důležité udržovat dobré vztahy, pomáhat si, povídat si v rodinách napříč generacemi a poslouchat vyprávění a rady dříve narozených.

Někteří žáci nakreslili svoje prarodiče a napsali jim, co s nimi rádi dělají a v čem by jim chtěli pomáhat.

Mgr. Kristýna Vrobelová