Předávání vysvědčení na ledě

Ve středu 31. ledna zakončili šesťáci své první pololetí na druhém stupni netradičně – bruslením na zimním stadionu ve Svitavách.

Hlavním záměrem této akce bylo podpořit děti v zimních sportovních aktivitách a utužit třídní kolektiv.

Přestože někteří žáci stáli na bruslích poprvé v životě, vedli si na ledové ploše statečně.

Po dvouhodinovém bruslení přišlo na řadu slavnostní ledové předávání vysvědčení. Za doprovodu hudby si každý žák pro vysvědčení musel přijet a za potlesku spolužáků převzít ocenění od třídní učitelky Ivany Seidlové za svoji půlroční školní práci.

Všichni jsme si pohyb na ledě i předání vysvědčení užili a podle výpovědí dětí na tohle vysvědčení určitě nezapomenou 🙂!

Ing. Ivana Seidlová

Výuka netradičně aneb sedmáci ve školní kuchyňce

V úterý 23.1.2024 vyrazili sedmáci spolu s paní učitelkou Linhartovou v rámci českého jazyka a výchovy k občanství do školní kuchyňky, aby si vyzkoušeli popis pracovního postupu a etiketu stolování v praxi.

Rozdělili se do několika skupin, rozvrhli si práci a připravili společnými silami palačinky s několika druhy domácích marmelád, pizzu a slané šneky z listového těsta.

Poté si představili a vyzkoušeli, jak má vypadat správně prostřený stůl.

Na závěr všechno ochutnali, strávili společný čas a vyzkoušeli si tak, že výuka nemusí probíhat jenom ve školních lavicích.

Jak se jim to povedlo, můžete posoudit sami.

žáci 7. třídy a Mgr. Adéla Linhartová

Výtvarná soutěž

Před Vánoci se žáci čtvrté třídy zúčastnili výtvarné soutěže na téma Evropské vánoční trhy. Snad každý z nich už nějaké vánoční trhy navštívil, ať už v menším nebo ve velkém městě, a tak si dokázal lehce představit, jak by takový obrázek měl vypadat.

Chtěli pracovat na velkém formátu, proto si zvolili skupinovou práci a vytvořili své vlastní vánoční trhy. Na obraze se podílela téměř celá třída.

Žáky to nejen bavilo, ale zároveň moc potěšilo, protože se umístili na 2. místě z celkových 89 obrázků zaslaných z celého Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Mimo pěkných věcných cen vyhráli také bezplatnou komentovanou prohlídku Strakovy akademie v Praze pro celou třídu.

Už se tam všichni moc těší!

Mgr. Lucie Dosedělová a Mgr. Kristýna Vrobelová