Školní kolo recitační soutěže

V pátek 17. března předvedlo 25 žáků druhého stupně své recitační schopnosti v ústním přednesu poezie. Slyšeli jsme texty od předních českých básníků např. J. V. Sládka, J. Seiferta, J. Vrchlického, F. Halase, Václava Hraběte, K. J. Erbena a dalších. Porota složená z vyučujících českého jazyka nakonec po dlouhém přemýšlení vybrala takto:

1. místo: Tereza Hájková – 5. třída (Rocková kapela – Shel Silverstein)
2. místo: Radka Blašková – 6. třída (Zimní láska – Karel Benetka)
3. místo: Adéla Knötigová – 7. třída (Ztracená teta – Miloš Kratochvíl)

Cena žákovské poroty: Jan Kaderka – 5. třída (Semiška – Z. Svěrák)

Gratulujeme!

Mgr. Aneta Moravcová

Angličtina s rodilou mluvčí ve středu 22. března

S kolika lidmi na světe se domluvíte anglicky? Pro které profese je angličtina nezbytná? Jaké největší výzvy angličtina přináší a jak se s nimi poprat? Co jsou to idiomy a mluví i zvířata anglicky?

Odpovědi na tyto a další otázky hledali naši žáci při výuce s rodilou mluvčí, lektorkou Kendrou Havlicek. Vysvětlovali si význam nápisů na oblečení, názvů známých písniček, idiomů a slangových výrazů, tvořili návrh vlastního trička, pouštěli si písničky.

Na závěr byl prostor na otázky, kterého především sedmáci velice aktivně využili a povídali si s paní lektorkou i po skončení hodiny.

Děkujeme paní lektorce a doufáme, že se za námi zase přijede podívat.

Marie Trundová