Školní kolo recitační soutěže

V pátek 17. března předvedlo 25 žáků druhého stupně své recitační schopnosti v ústním přednesu poezie. Slyšeli jsme texty od předních českých básníků např. J. V. Sládka, J. Seiferta, J. Vrchlického, F. Halase, Václava Hraběte, K. J. Erbena a dalších. Porota složená z vyučujících českého jazyka nakonec po dlouhém přemýšlení vybrala takto:

1. místo: Tereza Hájková – 5. třída (Rocková kapela – Shel Silverstein)
2. místo: Radka Blašková – 6. třída (Zimní láska – Karel Benetka)
3. místo: Adéla Knötigová – 7. třída (Ztracená teta – Miloš Kratochvíl)

Cena žákovské poroty: Jan Kaderka – 5. třída (Semiška – Z. Svěrák)

Gratulujeme!

Mgr. Aneta Moravcová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martin Záruba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.