Z naší školy byl oceněn obrázek nebezpečně jiskřících prodlužovacích kabelů uprostřed kuchyně od Šarloty Vaňousové, žákyně 3. třídy.
(foto č. 1, 2, 3 – SDH Jevíčko, https://sdhjevicko.cz/?p=45533)
Dvě žákyně naší školy – Veronika Písaříková a Tereza Kopecká postoupily do okresního kola Biologické olympiády, kategorie D, které proběhlo 9. 4. 2026 na Gymnáziu ve Svitavách.
Předcházela tomu dlouhodobá, pravidelná a vytrvalá příprava, v rámci které si dívky nastudovaly stostránkový text na téma Tajemný život lesů a učily se poznávat stovky živočichů a rostlin.
Děvčata se přípravy zhostila velmi odpovědně a svědomitě. Za to si zaslouží velký obdiv, respekt a poděkování. V dnešní době je takový přístup a ochota dělat něco navíc bohužel vzácností.
Vložené úsilí a trpělivost přinesly své ovoce v podobě nečekaného a výborného umístění.
V bohaté konkurenci nejlepších žáků a studentů biologie okresu Svitavy obsadila Tereza Kopecká velmi pěkné 8. místo. Její umístění je o to cennější, že v rámci kategorie D patří k mladším žákům.
Přísloví, že tichá voda břehy mele, potvrdila Veronika Písaříková, která dosáhla na skvělé 3. místo, s minimálním odstupem na nejlepší a zajistila si tak postup do krajského kola do Pardubic, ve kterém jí budeme 22.5. 2026 držet pěsti.
Dívkám blahopřejeme a děkujeme za vzornou přípravu a vynikající reprezentaci naší školy!
Mgr. Ivana Kvapilová
| Třídní schůzky | |||
| Třída | Datum | ||
| I. | 16.4.2026 | 7:00 – 7:40 | 13:00 – 14:30 |
| II. | 16.4.2026 | 7:00 – 7:40 | 13:00 – 14:30 |
| III. | 16.4.2026 | dle rozpisu | |
| IV. | 16.4.2026 | 13:00-15:00 | |
| V. | 16.4.2026 | 13:00-15:00 | |
| VI. | 16.04.2026 | 13:00-16:30 | |
| VII. | 16.4.2026 | 13:30-15:00 | |
| VIII. | 16.4.2026 | dle rozpisu | |
| IX. | 16.4.2026 | dle rozpisu | |
Ve středu 8. dubna 2026 se vybraní žáci 8. a 9. třídy zúčastnili obvodního kola v minifotbalu žactva, které se konalo na hřišti s umělým povrchem ve Svitavách – Lánech.
Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin po pěti týmech, kde se jednotlivá družstva utkala systémem každý s každým.
Ve skupině jsme postupně poměřili síly s družstvem ZŠ Opatov (2:1), ZŠ Riegrova Svitavy (0:2), ZŠ Hradec nad Svitavou (1:1) a ZŠ Felberova Svitavy (0:5).
Naši žáci odehráli ve skupině celkem 4 utkání, ve kterých předvedli bojovné a obětavé výkony.
Z těchto zápasů si připsali jednu výhru, jednu remízu a dvě porážky.
Nakonec skončili na 4. místě ve skupině a do vyřazovacích bojů již nepostoupili.
Turnaj proběhl v přátelské atmosféře a byl skvělou příležitostí k porovnání sil s ostatními školami.
Všem zúčastněným patří poděkování za reprezentaci školy a už nyní se těšíme na další sportovní výzvy, které nás čekají.
Mgr. Adéla Linhartová
Ve středu před velikonočními prázdninami si žáci 4.ročníku přinesli suroviny na pečení mazanců a dopoledne strávili ve školní kuchyňce.
Paní učitelka A. Linhartová připravila pro všechny recepty s návodem, které si žáci prostudovali a pustili se do práce.
Vážili, odlévali, rozpouštěli a zpracovávali těsto, které nechali kynout.
Poté vytvořili bochánek, který potřeli bílky, posypali oříšky s mandlemi a dali péct.
Sledovali teplotu a čas, kdy se mazanec pekl.
Špejlí zkoušeli, zda se těsto nelepí a mazanec bude upečený.
Poté ho vytáhli z trouby, nechali vychladnout, rozkrájeli na díly a snědli.
Podělili se i s ostatními, které linoucí se vůně po celé budově, přivedla do školní kuchyňky.
Moc všem chutnal a děti za jejich práci pochválili.
Žáci si netradiční formou zopakovali zlomky, jednotky hmotnosti, objemu, času a jejich převody v praxi.
Také si připomněli symboly, zvyky, tradice velikonočních svátků a zažili příjemnou atmosféru tohoto projektového dne.
Mgr. Lenka Kašparová