ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ V NAŠÍ ŠKOLE

Ve středu 10. 5. 2023 proběhl již 27. ročník tradiční veřejné sbírky Ligy proti rakovině.

Cílem sbírky je získat finanční prostředky na boj proti rakovině prodejem umělých květů měsíčku lékařského.

Hlavním tématem letošní sbírky jsou nádory průdušek a plic a jejich prevence.

Kytičky v Brněnci prodávali žáci naší školy, kteří jsou zároveň i zapálenými skautkami a skauty. Žáci hned ráno navštívili naši školu. Kytičky nabízeli svým spolužákům i pedagogům a ti si je ochotně kupovali. Tentokrát byla pro stužku u kytičky zvolená světle modrá barva. Minimální cena za jednu kytičku činila 20 Kč.

Děkujeme všem žákům, kteří se na této smysluplné akci podíleli.

Ing. Ivana Seidlová

BESEDA ŠKOLNÍ DRUŽINY S POLICISTKOU SLEČNOU NIKOL ZAVŘELOVOU

Ve středu dne 10.5. 2023 nás navštívila slečna od policie – Nikol Zavřelová.

Formou hry si žáci ŠD zopakovali základy bezpečnosti jízdy na kole a formou diskuze si děti ihned získala.

Žáci diskutovali na téma bezpečnosti silničního provozu, oblečení a výbava policisty, pravidla slušného chování a řešení trestných činů.

Také se děti bavily na téma šikany, krádeží ve škole i mimo školu , ubližování mezi dětmi.

Byly poučeny o nebezpečí únosu dětí a jak únosům předcházet.

Děkujeme slečně Zavřelové za profesionální přístup a budeme se těšit na další společné setkání.

vychovatelky ŠD M. Klemšová, M. Kutláková