100. výročí vzniku Československé republiky (1918 – 2018), 28. říjen – Den vzniku samostatného československého státu

Ve čtvrtek 25. 10. a v pátek 26. 10. 2018 proběhl v ZŠ Brněnec projekt, ve kterém se žáci první, druhé a třetí třídy seznámili se státním svátkem  a významným výročím 100 let republiky.

V průběhu týdne se děti připravovaly, vyráběly dvouocasé lvy s korunou, vlajky, listy lípy v barvě trikolóry. Třeťáci si vytvořili průvodce k oslavám naší republiky.

Páteční den byl vyvrcholením naší snahy přispět k oslavám narozenin republiky. Všechny třídy se sešly u interaktivní tabule, kde společně shlédly pásmo dětských videí Dějiny udatného národa českého a krátký film T. G. Masaryk z produkce České televize Déčko. Zazpívali jsme si píseň Ach synku, synku a také jsme si poslechli státní hymnu ČSR. Poté jsme odhalili siluetu slavnostní lípy se 100 lístky, kterou jsme vytvořili společnými silami.

Den se nám vydařil. Přejeme naší 100 – leté České republice ke krásným narozeninám hodně štěstí, zdravých a spokojených lidí a úspěšnou budoucnost.

1. třída Mgr. Ludmila Dobešová
2. třída Mgr. Drahomíra Blažková
3. třída Mgr. Lenka Karlíková

Sběr kaštanů a žaludů pro Myslivecké sdružení Brněnec – Bělá nad Svitavou

Podzim je tady. S ním i oblíbená soutěž žáků nižších ročníků ZŠ Brněnec, sběr lesních plodů pro Myslivecké sdružení Brněnec – Bělá nad Svitavou.
Ve čtvrtek 18. 10. a pátek 19.10. 2018 proběhl tradiční sběr kaštanů i žaludů, pro zimní přikrmování zvěře. Jak byli letos úspěšní žáci naší školy?
Rekordmankami letošního ročníku se stala děvčata 5. třídy Kateřina Petraszová 102, 7 kg a Veronika Taberyová 100 kg. Povedl se jim husarský kousek 🙂

Těžko říct, jaká bude zima, po vydařeném, krásně zbarveném podzimu, pravda s minimem srážek. Každopádně myslivci jsou na zimu připraveni, i díky vám, šikovní a pracovití sběrači.

Myslivci i zvířata děkují za vzorně odvedenou práci. Děkujeme také rodičům a prarodičům za spolupráci.

Stále platí, že komu se nelení, tomu se zelení. Všechny děti se dočkají za své úsilí pěkné odměny v podobě knížek, kalendářů, temperových barev a dobrot, i v roce 2018. Myslivci zasponzorovali kalendáře Toulky českou přírodou 2019 a řadu knížek. Namátkou Proč je mlha jako mlíko a déšť průhledný?, o nejrůznějších podobách počasí, kniha zajímavou formou učí, co se děje na obloze.

Děkujeme! Firmě Čoko Klasik Česká Třebová patří velké poděkování za sladkosti.
41 dětí obdrželo za 1620, 2 kg kaštanů a žaludů pochvalu do žákovské knížky.

Na věcnou cenu se mohou žáci těšit první listopadový týden, hned po podzimních prázdninách.

Blinková Viktorie 55 kg
Přibylová Natali 52 kg