Podzimní výzdoba

Už k nám pomalu dorazil čas mrazíků věštící nenápadný příchod zimy. Mrazivé počasí nesvědčí muškátům před naší školou, a proto žáci šesté třídy v hodině předmětu Člověk a svět práce vytvořili novou podzimní výzdobu odolávající chladnému počasí.

Vchod do školy teď zkrášlují truhlíky nazdobené přírodními materiály jako jsou větvičky jehličnanů, sušené květiny nebo různé plody stromů. Jak se žákům výzdoba povedla můžete posoudit sami na fotu níže.

Ing. Andrea Luňáčková

podzimní výzdoba

Pracovní činnosti – 4. třída

Rok s rokem se sešel a žáci 4. třídy v předmětu Pracovní činnosti vyráběli přáníčka k příležitosti Vánočního setkání důchodců v Chrastavci a v Brněnci. Inspirovali se v přírodě, proto v podzimních měsících vytvořili řadu přáníček s motivem ptáčka a sněhové vločky. Děvčata i chlapci pracovali pilně, pěkně od ruky jim šlo stříhání, lepení, dokreslování i krasopisné psaní přáníček. Děti využily větší množství odstřižků z použitých vánočních dárkových balících papírů.

Čtvrťáci věří, že potěší starší spoluobčany a svými dárečky přispějí k příjemné předvánoční atmosféře v Chrastavci a v Brněnci.

Mgr. Drahomíra Blažková, Ing. Andrea Luňáčková

důchodci

Cvičení v tělocvičně

cvičení v tělocvičně

Ukončení plaveckého výcviku

V pondělí 7. 11. 2016 žáci 3. a 4. třídy zdárně ukončili plavecký výcvik ve Svitavách. Za snahu obdrželi mokré vysvědčení. Na začátku kurzu neplavci dostali malé mokré vysvědčení. Na plavce a poloplavce čekalo vysvědčení, kde získali želvu, kačenku, kapříka, štiku nebo delfína podle dosažených výsledků. Žáci byli hodnoceni v disciplínách splývání, styly plavání – prsa, znak, kraul, skoky do vody a další plavecké dovednosti.

Poslední plavecká dvojlekce byla za odměnu. Děti mohly ve vodě plavat, hrát si i jezdit na tobogánu.

Těšíme se na další setkání v plaveckém bazénu.

Mgr. Ludmila Slezáková, Mgr. Drahomíra Blažková

ukončeni plavaní