Sbírka pro Zelené Vendolí

Na podzim roku 2020 proběhla v naší škole materiální sbírka pro Záchrannou stanici a psí útulek Zelené Vendolí. Situaci bohužel zkomplikoval přechod škol na distanční výuku a sbírku museli místo žáků předat jen zástupci učitelů.

V letošním školním roce se nám bohužel akci nepodaří dokončit, jak jsme zamýšleli, ale zapomenuta není. Záznamy o účasti žáků na sbírce máme a na základě nich budeme pokračovat. Plánujeme, že vybraní žáci, kteří se do sbírky zapojili, pojedou na prohlídku záchranné stanice na podzim příštího školního roku.

Na naši návštěvu se těší všichni její zvířecí obyvatelé, jmenovitě Pivoň a Slivoň (samci prasete divokého), liška Ivuška a také čápi Oldřich s Boženou, kteří právě vyvedli mladé.

Marie Trundová (organizátorka sbírky)