Záchranná stanice Seiferos – ukázky lovu a letu s dravci

V pátek 28. května 2021 se po ránu vydali žáci 1. stupně a 7. třídy ZŠ Brněnec svižnou chůzí po cyklostezce na hřiště do Březové nad Svitavou.

 Záchranná stanice Seiferos zde předvedla parádní ukázky s dravci. Celý program byl provázen profesionálním a zábavným výkladem přenášeným bezdrátovou zvukovou aparaturou. Děti se dozvěděly zajímavosti z ptačí říše, viděly sokoly, jestřáby, rarohy, luňáky, orla královského, supa bělohlavého i naše sovy, kalouse ušatého, výra velkého, sýce rousného, kulíška nejmenšího. Dravci létali přímo nad našimi hlavami a lovili atrapy kořisti. Dravci hnali kličkující kunu, lovili vycpaného bažanta i lišku. Někteří žáci si vyzkoušeli přílet dravce na rukavici. Nechyběly ani informace o ochraně ptactva a našem životním prostředí. 

Bohatý program žáci odměnili po zásluze nadšeným potleskem.

Mgr. Drahomíra Blažková, Ing. Ivana Seidová