Pohybová výzva „Rozhýbej to ve škole“

Státní zdravotní ústav pořádal 14denní výzvu „Rozhýbej to ve škole.“ Cílem výzvy bylo dostat více pohybu do škol a udělat vyučování aktivnější. Úkolem celé třídy bylo splnit každý den minimálně jednu aktivitu. Zapojili se žáci z 1. i 2. stupně. Děti postupně plnily aktivity ve vyučování i o přestávkách. Mezi aktivitami byla například společná rozcvička, běh do schodů, dřepy, skok přes švihadlo, výdrž v planku, chůze s knihou na hlavě, skákání po jedné noze přes celou třídu, společná procházka a další.

Všechny aktivity si žáci zaznamenávali do hrací karty, které jsme odeslali organizátorům soutěže. Ze zaslaných karet budou vylosováni vítězové, kteří obdrží vědomostní společenskou hru a další odměny.

Žáky výzva velmi bavila a některé aktivity by chtěli plnit každý den.

Mgr, Ludmila Portlová