2. září 2024 – přivítání prvňáčků v ZŠ Brněnec

Tatínku a maminko
usmějte se malinko.
I sluníčko svítí přes mráček,
koukněte, už jsem PRVŇÁČEK.

První školní den je pro prvňáčky slavnostní událost, pěkný zážitek. Škola je místem, kde se děti mnohému naučí, najdou si prima kamarády a kamarádky. Nástup do první třídy je důležitým mezníkem v životě každého dítěte.

Na nový školní rok jsme se v Základní škole Brněnec důkladně připravili. V lavicích byly pro žáčky připraveny sešity, učebnice, dárkové balíčky výtvarných potřeb, pamětní listy Vítáme tě v 1. třídě. Na prvňáčky čekal i tradiční dárkový balíček Pardubického kraje s názvem Bezpečně do školy – bezpečně ze školy. Cílem bylo zvýšit bezpečnost malých školáků, osvěta v oblasti bezpečnosti, nejen v silničním provozu. Batůžek na přezůvky obsahoval reflexní předměty, rozvrh hodin, omalovánky, Pexeso, vystřihovánku, časopis Můj vláček.

Dárky potěšily i vzdělávaly.

S dětmi i rodiči malých žáčků se do třídy také přišly přivítat paní ředitelka ZŠ Brněnec Mgr. Lenka Kašparová, paní místostarostka obce Brněnec Eva Kozáková a paní vychovatelka Miluše Navrátilová.

Děti se na svůj první den ve škole moc těšily, penály i aktovky měly vzorně připravené.

Tak už nám to začíná,
penál, knížky, svačina,
časně vstávat, brzy spát,
nahlas číst a pěkně psát!

Všem prvňáčkům přeji příjemný školní rok, rodičům hodně trpělivosti a také radosti z prvních dětských úspěchů ve škole.

Mgr. Drahomíra Frydrychová

1. den ve školním roce 2024/2025

V pondělí 2. září 2024 se vrátili žáci naší školy po prázdninách opět do školních lavic.

Ve škole je čekalo přivítání se spolužáky i pedagogickým sborem.

Všechny žáky přišla pozdravit a přivítat také paní ředitelka školy Mgr. Lenka Kašparová spolu s paní místostarostkou obce Brněnec Evou Kozákovou.

Dětem i pedagogům popřály šťastný start do nového školního roku a mnoho školních úspěchů.

Všem žákům přejeme krásný a úspěšný školní rok 2024/2025