Vyhodnocení sběru pomerančové kůry

V průběhu letošního školního roku opět probíhal již tradiční Sběr pomerančové kůry a bylin. Děti po oloupání pomerančů poctivě vysušily zbylé slupky, zvážily je a v papírových taškách nosily do školy. Někteří žáci donesli i usušené části bylin. Byl to například list jitrocele kopinatého, ostružiníku křovitého, květ sedmikrásky chudobky, podbělu lékařského a dalších bylin.

V posledních dnech školního roku jsme šikovné sběrače odměnili. Nejlepší sběrači z prvního i druhého stupně byli odměněni diplomy, případně pochvalnými listy a drobnými odměnami.

Jsme velice rádi, že i v dnešní uspěchané době plné informačních technologií a sociálních sítí mají naši žáci zájem o přírodu a tráví svůj volný čas chvályhodným způsobem.

Vítězní sběrači:

1. stupeň

1. Veronika Kolínková (2. třída) – 5, 41 kg
  2. Martina Zezulová (3. třída) – 4, 280 kg
  3. Aleš Blaška (3. třída) – 2, 880 kg, Lea Lžičařová, Jaromír Staněk

2. stupeň

1. Jan Havránek (8. třída) – 5, 570 kg
  2. Alžběta Veitová (7. třída) – 2, 9 kg
  3. Sofie Langerová (6. třída) – 2, 6 kg

Zapojení pedagogové:

Mgr. Jana Teplá, Mgr. Marie Trundová, Mgr. Aneta Moravcová, Ing. Ivana Seidlová

Milí sběrači, děkujeme Vám a chválíme Vás !!!

Ing. Ivana Seidlová