Vítězství ZŠ Brněnec v celostátní jazykové soutěž

Stejně jako v předchozích dvou letech se žáci naší školy opět přihlásili do soutěže WocaBee. Po vítězství v okresním kole Svitavy a následně v krajském kole soutěže, naše tři žákyně 5. ročníku vyhrály i celostátní soutěž ve WocaBee šampionátu v anglickém jazyce, která probíhala ve dnech 16. 11. – 23. 11. 2022, v níž získaly titul WocaBee šampioni České republiky 2022.

Hlavní myšlenkou šampionátu je motivovat mladé lidi k učení cizích jazyků. Všichni soutěžící procvičovali balíčky se slovní zásobou zaměřenou na různá témata tak, aby nahráli co nejvíce bodů. Aplikace WocaBee dokáže slovíčka i hlasitě přečíst, takže si žáci lépe zapamatují i správnou výslovnost.

V letošním roce celková účast v této mezinárodní soutěži, která je pořádána paralelně v České republice a na Slovensku, přesáhla hranici 90 tisíc žáků!

Naše škola v Brněnci obsadila v okresním kole dvě první místa v anglickém jazyce a to první příčku získali žáci 5. ročníku, a pěkné druhé místo obsadili žáci 3. ročníku. Žáci devátého ročníku se umístili v německém jazyce na jedenáctém místě.

Šanci na celkové vítězství tak mělo 76 okresních šampionů, kteří následně soupeřili v krajských kolech soutěže. Za naši školu postoupila do vítězného krajského kola s největším počtem bodů Žanetka Charousová, za ní s nepatrným rozdílem bodů Terezka Hájková a na třetím místě se umístila Viktorka Blinková. Tyto žákyně se nespokojily s prvenstvím v krajském kole a zapojily se proto i do celostátního kola, do kterého postupovali vítězové krajských kol.

Vítězství našich žákyň v celostátním kole soutěže si ceníme o to více, že obstály v obrovské konkurenci soutěžících žáků ze základních i středních škol, v obdobném pořadí dle získaných bodů jako v krajském kole. Jejich dosažený denní průměr bodů v celostátním kole soutěže byl 15 096.

Za obrovskou píli a vytrvalost si zaslouží obdiv a poděkování všichni naši žáci, kteří se soutěže zúčastnili, a to především Žaneta Charousová, Terezka Hájková a Viktorie Blinková. Těmto žákyním blahopřejeme za jejich excelentní výsledky ve všech kolech soutěže a děkujeme jim za vzornou reprezentaci Základní školy Brněnec – Moravská Chrastová. Pokud se rozhodnou k účasti na ČESKO – SLOVENSKÉM finále soutěže, které bude probíhat tento týden, budeme jim všichni držet pěsti.

Ing. Ivana Seidlová