Vánoční koncert v Evangelickém kostele v Moravské Chrastové

V sobotu 18. prosince 2021 se uskutečnil v Evangelickém kostele v Moravské Chrastové vánoční koncert Cimbálové muziky Majerán, který pořádala Obec Brněnec a Kazatelská stanice Církve evangelické v Moravské Chrastové.

Již tradičně zde také vystoupili žáci ZŠ Brněnec s pestrým programem. Děti z 1. třídy se představily s vánočním pásmem. Zazněly známé české koledy Nesem vám noviny, Štědrej večer nastal, Narodil se Kristus Pán i veselé básničky Hvězdička a Sněhulák. Na závěr svého vystoupení prvňáci doprovodily pohybem koledu Stojí vrba košatá. 

Žáci 5.a 6. ročníku zazpívali anglické vánoční písničky, které nacvičili s paní učitelkou Seidlovou. Decorate the christmas tree – Ozdobme vánoční stromeček, We wish you a merrry Christmas – Přejeme vám šťastné Vánoce, Little snowflake – Malá sněhová vločka, Snowman – Sněhulák. 

Hosté ocenili účinkující velkým potleskem. Přítomné též potěšila ručně vyráběná přáníčka se zimním motivem a voňavé perníčky, které děti rozdávaly návštěvníkům pod vedením paní ředitelky Základní školy Brněnec Mgr. Lenky Kašparové. 

Podvečer s muzikou se podařil a přispěl k příjemné předvánoční atmosféře.

Mgr. Drahomíra Blažková