Vánoční Potštejn

Žáci páté a šesté třídy se v pátek 17. prosince 2021 vydali na výlet za krásami zámku Potštejna. Pro děti byl připraven vzdělávací vánoční program, který se skládal ze čtyř částí.

V první části nás čekala v přízemí zámeckého areálu prohlídka zámeckého Betlému v životní velikosti.

V druhé části děti shlédly divadelní představení ,,Betlémský příběh“ aneb putování s andělem Arielem a chlapcem Honzíkem do Betléma. Děti nejprve navštívily Honzíkovu staročeskou chaloupku, kde se od jeho maminky dozvěděly, jaké tradice se dodržovaly za dob našich babiček a prababiček. Honzík se též vyptával na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedný Honzík vydal, spolu s dětmi,  na cestu dalekou, chtěl být u toho až se Ježíšek narodí. Nakonec Honzík, Anděl Ariel i děti vstoupily do Betléma, kde spatřily překrásný výjev Svaté rodiny.

Ve třetí části programu nás čekalo příjemné posezení a pohoštění v zámecké cukrárně, kde na děti čekal teplý čaj a domácí kokosky. Posezení dokreslil zvuk koled a do kostýmů oblečená obsluha zámecké cukrárny.

A v poslední části pak byl připraven vánoční obchůdek s perníky, svíčkami, šperky, dekorativními andílky a Betlémky. Na závěr byly děti obdarovány papírovými Betlémy.

Tento výlet s vánočním nádechem jsme si všichni moc užili.

                                                                                                        Denisa Báčová