Běh pro Paměť národa Školní výzva

pojďme se společně zapojit do projektu Běh pro paměť národa (https://www.behpropametnaroda.cz/). Propojíme tím dějepis a tělocvik.

Paměť národa je jednou z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě. Veřejnosti je přístupná online od roku 2008 jako databáze pamětníků, kteří byli přímými svědky událostí 20. století (https://www.pametnaroda.cz/cs/o-projektu).

V hodinách dějepisu jsme už v některých třídách poslouchali příběhy pamětníků právě z této databáze. Tak pojďme společně podpořit tento projekt, protože vzpomínky pamětníků jsou pro nás velmi cenné.

Jak se můžeme zapojit?

Stačí v období 16.5. – 31.5. 2024 naběhat co nejvíce kilometrů. Je třeba použít libovolnou běžeckou aplikaci v mobilu nebo chytré hodinky, které umí zaznamenat vzdálenost a čas běhu.

Pokud aplikaci ještě nemáte, stáhněte si ji do svého chytrého telefonu. Doporučujeme aplikace Strava, SportTracker nebo EPP – Pomáhej pohybem.

Na začátku běhu si spusťte aplikaci a vyběhněte na svou oblíbenou trasu – běžet můžete kdekoliv, kdykoliv mezi 16. – 31. 5. 2024 a kolikrát je libo! Čím více kilometrů, tím lépe.

Po doběhnutí si uložte záznam běhu z aplikace nebo hodinek (fotka, printscreen), kde budou viditelné čas, datum a počet uběhnutých kilometrů.

Níže posílám informace přímo od organizátorů:

Běh pro Paměť národa Školní výzva | Školní výzva

(#1019#)

ZŠ Brněnec

Stáhnout startovní číslo

Zadat svůj výsledek

Startovní listina

Výsledková listina

CE29D463

POBĚŽÍŠ ZA SVOJI ŠKOLU?

1. Startovní číslo si stáhni a vytiskni.
  2. Nainstaluj si do svého mobilu běžeckou aplikaci, použij svoji stávající běžeckou aplikaci nebo použij chytré hodinky, které umí zaznamenat vzdálenost a čas běhu.
  3. Na začátku běhu si spusť aplikaci a vyběhni na svou trasu – běžet můžeš kdekoliv, kdykoliv mezi 16. – 31. 5. 2024 a kolikrát chceš! Čím více kilometrů, tím lépe pro tvoji školu. Za každý uběhnutý kilometr věnuje partner školní výzvy OC Šestka 1 Kč Paměti národa, která dokumentuje osudy pamětníků, pomáhá jim, vzdělává děti i dospělé a vypráví příběhy 20. a 21. století.
  4. Po doběhnutí si ulož záznam běhu z aplikace nebo hodinek (fotka, printscreen), kde bude čas, datum a počet uběhnutých kilometrů.
  5. Zadávej výsledky průběžně přes unikátní odkaz Hlášení výsledku v tomto e-mailu do půlnoci 31. 5. 2024.

Časté otázky

Mohou se zúčastnit i pedagogové?

Do výzvy se mohou zapojit všichni zaměstnanci školy.

Musím běžet, nestačí chůze?

Běh je o překonávání se, pokud vám zdraví dá, běžte!

V jakých jednotkách délky zadávám uběhnutou trasu?

Délku běhu zapisujte v metrech.

Jak se zápisem běhu skupiny běžců, která využívá pouze jednu aplikaci/hodinky?

V zadávání je možnost poznámky. Napište nám, kolik účastníků běželo trasu, kterou ukládáte. Počet uběhnutých metrů zapište za celou skupinu.

DRŽÍME PALCE! VÝSLEDKY VYHLÁSÍME v červnu 2024.