Třídní schůzky

Třída Datum od do
I. 10.1.2019 13.00 15.30
II. 10.1.2019 13.00 15.30
III. 10.1.2019 13.00 15.30
IV. 10.1.2019 13.00 15.30
V. 10.1.2019 14.00 16.00
VI. 10.1.2019 dle rozpisu  
VII. 10.1.2019 13.30 15.40
VIII. 10.1.2019 14.15 16.00
IX. 10.1.2019 13.45 15.25
       

Děti potěšily naše seniory

Každoroční setkání důchodců, které pořádá Sociální komise obce Brněnec v předvánočním čase, se ani letos neobešlo bez milých dárků našich nejmenších žáčků ze Základní školy Brněnec, které děti vyrobily pod vedením p. učitelky Drahomíry Blažkové.

Rádi bychom jim poděkovali za dárky, které i letos rozzářily oči  babiček, dědečků a všem, kteří se příjemného odpoledne účastnili.

                                                                                   Kozáková Eva, místostarostka

 

Yeti: Ledové dobrodružství

Vánoce jsou svátky lásky, klidu, pospolitosti i pohádek.

Žáci první, druhé a třetí třídy zavítali v úterý 18. prosince 2018 do kina v Boskovicích. Shlédli animovaný film pro diváky všech věkových kategorií Yeti: Ledové dobrodružství. Veselý příběh vypráví o tom, jak mladý sněžný muž Migo objevuje svět pidinožek = lidí  (yeti s malou nohou). Nechybí přátelství, odvaha, radost z objevování nových věcí. 

Pohádka se nám moc líbila a přispěla k předvánoční pohodě.

Děti a učitelé ZŠ Brněnec

Vánoční vystoupení – Evangelický kostel Moravská Chrastová

V sobotu 15. prosince 2018 se uskutečnil v Evangelickém kostele v Moravské Chrastové Vánoční koncert Cimbálové muziky Antonína Stehlíka ze Znojma.

Sboreček dvanácti děvčat 1. a 2. třídy ZŠ Brněnec speciálně složený na vánoční pásmo se postaral o příjemný úvod k hlavnímu programu večera.

Průvodní veršované slovo patřilo Aničce. Potom zarecitovala Žanetka básničku Josefa Žemly Vánoční stromeček a Adélka básničku Ondřeje Syrovátky Hvězdička. Následoval přednes básně z dílny Jitky Dolejší Vánoce mám nejraději v podání Sofinky a Radušky. Zazněla také upravená píseň od hudební skupiny Čechomor Tisíc andělů se sólovým zpěvem Aničky, Radušky a Kristýnky. Závěr vystoupení patřil koledě Narodil se Kristus Pán a přání krásných Vánoc všem lidem dobré vůle. 

Šikovným zpěvačkám Terezce, Viktorce, Adélce, Žanetce, Petrušce, Karolínce, Natálce, Sofince, Radušce, Aničce, Kristýnce a Terezce se vánoční pásmo povedlo, děvčata sklidila zasloužený potlesk, sladkou odměnu a velkou pochvalu.

Mgr. Drahomíra Blažková

Vánoční výlet do Poličky

Nastala doba adventu a blíží se čas Vánoc, pro většinu z nás nejoblíbenější doby z celého roku, a proto se v pondělí  17.12. 2018 vydali žáci šesté třídy na exkurzi do Poličky, aby pocítili příjemnou vánoční atmosféru na vlastní kůži. Naši žáci v Poličce navštívili Centrum Bohuslava Martinů, kde aktuálně probíhá výstava dřevěných a mechanických betlémů, které byly zapůjčeny ze známého Třebechovického muzea betlémů a od rodiny Sochorovy z Hradce Králové. Viděli jsme figurky jak pestře malované, tak v přírodních odstínech, u nichž vynikne struktura několika druhů dřevin. Betlémy také  pocházejí z různých míst, a jsou různého stáří a velikostí.  Zajímá Vás, jak se uvádějí jednotlivé figurky do pohybu? Kolik součástek je potřeba k tomu, aby darovník chodil, anděl létal, rybář se plavil na loďce apod.? Jestliže ano, pak máte také možnost několik mechanismů sami vyzkoušet. Pan M. Sochor připravil „stroječky“, které se ovládají kličkou, a které slouží k tomu, aby děti zkoumaly tato jednoduchá technická řešení. Svoje poznatky si poté šesťáci vyzkoušeli při výrobě dřevěného andělíčka, který se pyšnil pohybujícími se křídly. Po cestě domů jsme se zastavili ještě ve Svitavách, kde děti poměřily svoje síly a hlavně přesnost hodu v bowlingu. Po dopoledni nabitém zážitky jsme vyrazili směr domov.

Mgr. Šárka Dirrová, Ing. Andrea Dvořáková

Vánoční jarmark

Zatímco před rokem jsme všechny naše příznivce zvali na adventní setkání do prostor školy, letos jsme se opět po několika letech sešli v sále Lidového domu.

Začátek jarmarku patřil deváťákům a jejich vtipnému vánočnímu vystoupení. Přidaly se k nim i sestry Čermákovy, které úžasně tancují. Potom už probíhal tradiční vánoční prodej dětských výrobků, v dílničkách nemohly chybět drobné vánoční ozdoby a perníčky.

Návštěvníci se mohli zahřát chutnými ovocnými čaji a pokochat se výrobky Lucky, která z ovoce vyřezávala úplná umělecká díla.

Mgr. Šárka Dirrová

Česko zpívá koledy

12.12. 2018 v 18 hodin se přišli dospělí i děti vánočně naladit a společně si zazpívat k Obecnímu úřadu v Brněnci na akci Česko zpívá koledy s Deníkem. Tradičně jsme si celorepublikově zanotovali řadu koled například Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce valaši, Štěstí, zdraví, pokoj svatý, Rolničky, Vánoce, Vánoce přicházejí.

Nechybělo ani občerstvení, vánoční punč, cukroví, buřty a vánoční prodej, o který se postaraly Skautské oddíly Brněnec.

Žáci ZŠ Brněnec, kteří se zúčastnili se svými rodiči a prarodiči vánočního zpívání, obdrželi do Žákovské knížky pochvalu. 

Mgr. Drahomíra Blažková

Ukážeme Vám, co ve Vás vězí

Dne 27.11. 2018 jsme se vydali soutěžit na Masarykovu střední školu do Letovic.Do soutěže se přihlásilo desetičlenné družstvo žáků 9.ročníku. Žáci zábavnou formou plnili úkoly z oblasti stavebnictví – postav model z lepenky. V elektrodílně zapojovali obvody do sítě a modelovali žábu z keramické hlíny.I když se žáci neumístili na předních místech,odjížděli s dobrým pocitem,že mohli vyzkoušet něco nového. Všem dětem moc děkujeme a těšíme se na příští rok.                                                                                                                                                                      Vychovatelka Milena Kutláková

 

Mikulášská nadílka

Ve středu 5. prosince si připravili žáci 9. ročníku pro své mladší spolužáky a děti z mateřských školek „Mikulášskou nadílku“.  Ve školkách a na I. stupni musely děti zazpívat písničku či zarecitovat básničku a dva andělé je odměnili drobnou sladkostí. Ve druhé třídě rozdávali větší balíčky a žáci za štědrou nadílku Mikuláši moc děkují. Přestože z jejich návštěvy měly některé děti obavy, žádné z nich nakonec peklo nenavštívilo.

Mikuláš, dva andílci a přes desítku pekelných čertíků obdarovali také děti na II. stupni. Na hříšníky čekal trest v podobě malé písemky, na jejíž průběh dohlíželi rohatí.

Při své cestě navštívil Mikuláš se svými pomocníky také Obecní úřad v Moravské Chrastové, školní jídelnu a dvě mateřské školky, odkud si deváťáci v nádherných maskách odnesli dárečky v podobě pamlsků.

Mikuláš všem dětem připomněl, že na ně stále dohlíží a že se příští rok opět zastaví, aby prověřil jejich dobré i špatné skutky 🙂

                                                                                             Mgr. Šípková Petra