Den laskavosti

Již tradičně se naše škola zapojila do akce Den laskavosti. Mezinárodní den laskavosti připadá na 13. listopadu.

Našim cílem se tentokrát stala záchranná stanice volně žijících zvířat a útulek pro psy Zelené Vendolí. Vlastní provoz stanice není jednoduchou ani levnou záležitostí. Osud zvířat nám tudíž nebyl lhostejný a rozhodli jsme se pomoci.

Žáci z 2. stupně spolu s učiteli vybrali velké množství potravy, jak pro pejsky, tak pro zvířátka zde umístěná z volné přírody. Do Vendolí jsme dovezli granule, konzervy, kapsičky, piškoty, sušené pečivo, kukuřici, pšenici, žaludy a semínka pro ptáky.

Při předání naší dobročinné sbírky byli žáci provedeni záchrannou stanicí a psím útulkem. Odjížděli jsme s velmi hřejivým pocitem u srdíčka, že jsme pomohli tam, kde je to skutečně potřeba.                                                                                               Mgr. Šípková Petra

Školní kolo olympiády z českého jazyka ze dne 28. listopadu 2019

I. kategorie 8. a 9. ročník ZŠ

Soutěžní číslo               Gramatika            Sloh             Celkem               Pořadí
13 Tatarová                         23                      20                  43                         1.
14 Ježová                              23                      18                  41         3. náhradník
5 Crhová                              21                      19                    40                       4.
6 Stupková                           17                       17                   34                       5.
11 Stupenová                       16                       17                    33                       6.
2 Janků                                 23                       19                    42                      2.
7 Vybíhalová                        17                        16                   33                       6.
3 Jura                                    19                        13                   32                      7.
12 Veselý                                19                       15                    34                     5.
10 Králíčková                        16                       17                    33                     6.
8 Veit                                      16                       15                     31                     8.
4 Juránková                           17                       15                     32                     7.
1 Hájek                                   20                       10                     30                     9.

Maximální počet bodů: 50

Okresní kolo ve Svitavách se koná 23. ledna 2020.

Postupují: Tatarová, Janků.

Gratulujeme!