„Vyskočte z lavice, přeskočte hranice!“

Posledního září vyrazila opět naše škola se žáky, rodiči a kamarády za hranice naší republiky, tentokráte k našim německým sousedům.

Naším cílem se tentokrát stal zámek Moritzburg a město Drážďany ve spolkové zemi Sasko. Cesta autobusem trvala něco přes 4 a půl hodiny. Kolem desáté dopoledne jsme navštívili lovecký zámek Moritzburg, který proslavila především pohádka Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou. Žáci obdivovali nádhernou barokní architekturu, lovecké trofeje a sbírky porcelánu v interiéru zámku. Někteří si nezapomněli vyzkoušet malý Popelčin střevíček napevno připevněný na venkovních schodech. Zámek si žáci procházeli sami s pomocí interaktivních tabletů.

V Drážďanech jsme nejprve prošli galerií starých mistrů (Zwinger). Poté

jsme na náměstí Neumarkt vystoupali po točitých schodech na vyhlídkovou plošinu barokního kostela Panny Marie (Frauenkirche), kde jsme se kochali pohledem na saskou metropoli. Zastavili jsme se u nejdelší nástěnné fresky zobrazující průvod saských králů (Fürstenzug).

Po „historickém okénku“ vedly naše kroky do restaurace McDonald’s a nákupního centra Primark. Skoro tři hodiny jsme si užívali osobního volna a mohli si tak prakticky vyzkoušet svoji němčinu. Z Drážďan jsme se unavení a nadšení vraceli kolem půl šesté večer zpátky do Česka. Počasí nám více než přálo – slunečná obloha bez mraků lákala po celý den k focení.

Děkujeme CK Školní zájezdy z Brna za zorganizování našeho podzimního zájezdu a také průvodci Lukášovi za poutavý a vtipný výklad.

Mgr. Aneta Moravcová