VÁNOČNÍ DOBRÝ SKUTEK – 20.12 a 21.12. 2023

V rámci projektu Hrdá škola jsme se v prosinci rozhodli konat dobré skutky, a tak jsme s dětmi od konce listopadu začali nacvičovat krátké pásmo vánočních písní a koled, abychom potěšili srdíčka dětí z místních školek, seniorů, a hlavně i naše a našich blízkých. Zpočátku akce probíhala “v utajení“, protože jsme netušili, zdali se nám to podaří dát dohromady :o) Zkoušky v Brněnci probíhaly celý prosinec každý den od 7.30 do 8.00. Žáci z chrastovské školy využívali každé volné chvilky. Společné zkoušky nám zabraly dvě středeční a jedno úterní odpoledne. Generální zkoušky před samotnými koncerty probíhaly v týdnu od 18.12. v době vyučování dle domluvy s třídními učitelkami a odpoledne.

Vystoupení se tedy úspěšně uskutečnilo. Žáci z druhého stupně nazdobili světýlky přístřešek nad vchodem do haly a pomohli s chystáním místa pro vystoupení. Zpěváčci drželi v rukou světýlka, díky čemuž vytvořili tu pravou předvánoční atmosféru.

Ve středu 20. 12. vystoupil padesátičlenný sbor za doprovodu dvou fléten, kytary, keybordu a Orfových rytmických nástrojů od 17.00 venku před vchodem do sportovní haly a ve čtvrtek od 10 hodin si to zopakoval pro děti z mateřských škol, neúčinkující spolužáky a náhodné kolemjdoucí. Svojí návštěvou nás přes nevlídné počasí poctily děti z obou místních mateřských škol, a dokonce i děti a paní učitelka z MŠ Bělá nad Svitavou.

Mimo tradičních koled zazněly i populární písně Prosinec od Svěráka a Uhlíře, Vánoční bílý slon, Moje malé světýlko, Vánoční píseň pro rok 2020 od Vaša Patejdla, v níž si sóla zazpívaly žákyně třetí třídy Neda Roth a Karolína Šedová. Na klavír náš sbor doprovázela Adéla Knötigová, na flétny hrály Anna Opršalová a Lea Lžičařová.

Na závěr bychom chtěly poděkovat za podporu rodičům, vedení i ostatním pracovníkům naší školy.

Mgr. Kristýna Vrobelová a Mgr. Adéla Linhartová