Slavnostní předání cen Česko-slovenským mistrům v jazykovém WocaBee šampionátu

Druhý prosincový čtvrtek se navždy zapíše do historie naší školy. Dne 8. 12. 2022 v 10 hodin se v krásné, nové tělocvičně, konalo slavnostní předání cen absolutním vítězkám WocaBee šampionátu, žákyním pátého ročníku – Žanetce Charousové, Terezce Hájkové a Viktorce Blinkové.    

Událost to byla vskutku velkolepá, návštěvou nás potěšila řada významných hostů. Ze  Slovenska přijeli organizátoři soutěže Ing. Michal Ošvát a Ing. Jana Čikelová, kteří nás svátečním dopolednem provázeli svým slovem. Hosty přivítala paní ředitelka školy          Mgr. Lenka Kašparová. Nechyběl starosta obce Brněnec pan Mgr. Blahoslav Kašpar, místostarostka paní Eva Kozáková, vedoucí odboru školství a kultury pardubického kraje Mgr. Martin Kiss, starosta obce Bělá nad Svitavou pan Jiří Jílek, starostka obce Želivsko paní Aneta Neudertová, ředitelka základní školy Vítějeves Ing. Magdalena Lidmilová, členka pedagogické rady a zároveň maminka jedné z vítězek, paní Kateřina Hájková s manželem. Z rodičů to dále byli manželé Charousovi a paní Blinková. V publiku nechyběli ani žáci prvního až devátého ročníku a pedagogičtí pracovníci školy. 

Po celou dobu zde panovala velmi slavnostní atmosféra. Zástupci společnosti WocaBee nejprve představili aplikaci na procvičování slovní zásoby, a poté zhodnotili průběh letošního ročníku šampionátu. Dozvěděli jsme se z jejich úst celou řadu zajímavých informací, jelikož letošní ročník byl rekordní ve více směrech. Soutěžilo celkem 90 000 žáků základních a středních škol. Naše žákyně porazily 7 065 tříd. V každém kole šampionátu dívky dosáhly rekordní počtu bodů, v česko-slovenském finále to bylo 24 022 WocaPoints na žáka a na den.           

Proslov měla učitelka vítězek všech kol šampionátu Ing. Ivana Seidlová, která je soutěží provázela a do aplikace jim vkládala balíky slovíček. Další proslov měla paní ředitelka Mgr. Lenka Kašparová, Mgr. Martin Kiss, Mgr. Blahoslav Kašpara a také Terezka Hájková. Hosté, i paní ředitelka předali účastnicím soutěže hodnotné a krásné ceny. Mezi odměnami nechyběla elektronika, poukázky na nákup knih a cukrovinek, šály a ponožky od firmy Dedoles, nádherný a vynikající dort, dětské šampaňské a další dárečky. Nejhodnotnější odměnu představoval dárkový šek v hodnotě 60 000 Kč na modernizaci školy. Velice nás potěšila i pozvánka do Pardubic spojená s návštěvou Krajského úřadu Pardubického kraje a dalších významných míst, kterými nás bude provázet pan Mgr. Martin Kiss.    

Na závěr slavnostního dopoledne, v krásně ozvučené tělocvičně, zazněla píseň vítězů:   „We are the Champions“ od skupiny Queen. Událost to byla vskutku symbolická, protože jsme téměř před rokem 23. 10. 2021 tuto sportovní halu slavnostně otevírali.

Fenomenální úspěch žákyň nás moc těší, velmi si jej vážíme a děkujeme jim za reprezentaci nejen školy, ale i obce Brněnec.

                                                                                                Ing. Ivana Seidlová