Hudba nás baví

V pondělí 25. března se sálem Lidového domu nesly legendární písně skupiny Semafor. Zazpívali jsme si společně s profesionálními hudebníky z Blanska např. písničky Pramínek vlasů, Malé kotě, Marnivá sestřenice, Babeta a další hity a připomněli si tak hlavní představitele – pány Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Obrovský potlesk patří i žákyni 8. třídy Adéle Knötigové, která se k nim připojila spontánním zpěvem a hrou na kytaru.

Žáci 1. stupně zhlédli hudební vystoupení s názvem Jak se loví gorila a děti provázeli včelí medvídci Čmelda a Brumda. Povídali si o hudbě, melodii, rytmu, textu a o tom, jak vzniká písnička. Zpívali především písničky Petra Skoumala a nechyběl ani tanec. Děti soutěžily ve znalosti písniček z večerníčků.

Mgr. Aneta Moravcová