Beseda se spisovatelkou

V pondělí 23. ledna k nám až z Prahy přijela paní Michaela Fišarová, přední česká spisovatelka knih pro děti a mládež. Kromě toho, že je učitelkou, organizuje literární besedy pro školy a knihovny a pořádá literární soutěže. S paní Fišarovou přijel i herec divadla Semafor pan Miroslav Reil, který oživil ukázky z jejích knih dramatickým přednesem.

Menším žákům představila paní Fišarová knihu Ella v zemi trollů a starším žákům knihu s názvem Nikolina cesta. Náměty pro knihy čerpá ze skutečných dětských příběhů a dotýká se ve svých příbězích závažných témat, jako jsou šikana ve škole, útěky z domova a problémy v rodině. Na konci besedy si žáci mohli její knihy zakoupit a nechat si je podepsat i s věnováním.

Mgr. Moravcová Aneta