Podzimní WocaBee šampionát 2021

V říjnu se naše škola opět zapojila do Jazykového WocaBee šampionátu. Žáci 4. – 8. třídy soutěžili v anglickém jazyce a žáci 9. třídy soutěžily v jazyce německém. Jedná se o třetí ročník soutěže v učení slovíček různých cizích jazyků, ve kterém mezi sebou soupeří studenti cizích jazyků od základních škol až po gymnázia, a to nejen v Česku, ale také na Slovensku. Celkem se do soutěže zapojilo téměř 60 000 žáků! Šampionát probíhá online v inovativní aplikaci pro učení cizích slovíček s názvem WocaBee.

Žáci v aplikaci získávají body pouze za správné odpovědi při procvičování slovíček. V okrese Svitavy se v TOP 3 umístili angličtináři ze 4. třídy naší školy. Získali 3. místo díky tomu, že v soutěžním období mezi 20.10. a 29.10.2021 nahráli denně v průměru až 269 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka. Navázali tak na svůj úspěch v minulém roce. Největší zásluhu na pěkném výsledku měli: Žanetka Charousová, Milda Rykr, Matýsek Valehrach a Honzík Kaderka.

Pořadí dalších tříd naší školy:

3. třída 7. místo
5. třída 6. místo
6. třída 8. místo
8. třída 10. místo
9.třída 9. místo

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k umístění!

Ing. Seidlová I.