„Mladí zahrádkáři“

I v letošním školním roce se 10 žáků naší školy zúčastnilo okresního kola soutěže Mladý zahrádkář, které se konalo v pátek 19.5.2023 na Základní škole Sokolovská ve Svitavách.

Jedná se o tradiční soutěž, kterou každoročně pořádá Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Svitavy. Tato soutěž si dává za úkol povzbudit zájem dětí o přírodu a zahradničení.

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií: 4. – 6. třída a 7. – 9. třída. I tentokrát byl pro soutěžící připraven vědomostní test a 40 živých rostlin určených k poznávání.

Anička ve velké konkurenci 27 soutěžících s přehledem zvítězila jak ve vědomostním testu, tak i v poznávání rostlin a postoupila do celostátního kola, které se bude konat 17. – 18. června v Praze.

Raduška navázala na Aniččin úspěch a obsadila vynikající 3. místo.

Výsledky:
1. místo: Anna Opršalová (6. třída)
3. místo: Radka Blašková (6. třída)

I když se ostatní žáci neumístili na předních pozicích, rozhodně se za svůj výkon nemusí stydět.

Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Adéla Linhartová