Návštěva Legiovlaku ve Svitavách

Žáci 6. – 9. ročníku podnikli minulý týden exkurzi do muzea České obce legionářské, které stojí ve dnech 9. – 14. 5. na nádraží ve Svitavách, na druhém nástupišti. Jde totiž o věrnou repliku legionářského vlaku, kterým se během první světové války přepravovali českoslovenští vojáci napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále.

Po zhlédnutí krátkého dokumentu si žáci s průvodcem oblečeným v dobové uniformě prošli celý vlak. Během prohlídky se ptali na vše, co je zajímalo ohledně života našich legionářů, a nakonec měli možnost si v prodejním voze zakoupit suvenýry, knihy s legionářskou tématikou, nebo v databázi vyhledat informace o svých předcích, kteří se bojů v Rusku zúčastnili.

Následovala prohlídka Svitav a šesťáci si potom ještě protáhli tělo na bowlingu a odpoledne strávili v krásném prostředí Vodárenského lesa ve Svitavách. Z osmi tabulí naučné stezky se dozvěděli spoustu informací o rostlinách a živočiších, kteří tam žijí.

Marie Trundová