HUDEBNÍ SKUPINA MARBO

V pondělí 23. září 2024 k nám opět po roce zavítala hudební skupina MARBO.

Pro žáky 1. stupně si hudební dvojice připravila program s názvem Tajemství písniček.

Zazněly lidové, pohádkové i autorské písně, písničky od Zdeňka Svěráka a zajímavé hudební hádanky. Žáci poznávali hudební nástroje a prověřovali si znalosti z hudební nauky. Manželé Marcela a Bohdan Vrtalovi také děti roztančili.

Koncert pro 2. stupeň byl věnován divadelním melodiím 20. století. Zazněly slavné hity Osvobozeného divadla a divadla Semafor, např. Život je jen náhoda, Pramínek vlasů, Krajina posedlá tmou, Ezop a brabenec a další.

Manželé Vrtalovi doprovodili koncert mluveným slovem, představili a připomněli žákům pány J. Voskovce, J. Wericha, J. Ježka a dvojici J. Suchého a J. Šlitra.

Kromě hudebního zážitku měl koncert vzdělávací charakter a z hlediska ozvučení a doprovodných efektů byl na špičkové profesionální úrovni.

Mgr. Drahomíra Frydrychová a Mgr. Aneta Moravcová