Sběr bylin

Už se nám pomalu začíná ozývat slunečné jarní počasí a venku se objevují kromě sněženek a bledulí první jarní květiny a byliny. Stačí se trochu porozhlédnout kolem sebe na vycházce do přírody nebo na zahrádce a najdete spoustu rostlin, které léčí nejen lidské tělo, ale mohou působit blahodárně i na duši člověka.

Sběrem bylinek si osvěžíte svoje znalosti z přírodovědy a odpočinete si od sezení u počítače během distanční výuky. Do sběru se mohou zapojit i další členové rodiny nebo kamarádi a můžete tak příjemně strávit společný čas venku.

V  příloze najdete seznam léčivých rostlin, které lze letos sbírat, a zásady správného sběru, sušení a skladování léčivých rostlin. Usušené byliny můžete nosit do školy v Moravské Chrastové ve dnech tisknutí materiálů (pondělí 14:00-16:00, čtvrtek 9:00-11:00) nebo v případě prezenční výuky osobně do školy. Přinesené bylinky nahlaste vždy třídnímu učiteli (druh a hmotnost). Stále také můžete ve škole odevzdávat usušenou pomerančovou kůru.

Děkujeme všem, kdo se do sběru již zapojili nebo teprve zapojí!

Seznam léčivých bylin