ZŠ Brněnec se zapojila do mezinárodního výzkumu IUPAC (Mezinárodní unie pro čistou a užitou chemii)

Naše škola se stala součástí projektu pod názvem Mezinárodní průzkum mezi učiteli chemie na téma „zelená a udržitelná chemie“ (Green and Sustainable Chemistry, zkratka GSC) a praktické činnosti, který aktuálně probíhá ve 25 jazycích po 48 zemích celého světa. Cílem tohoto projektu je zlepšit porozumění využití praktické práce v hodinách chemie na základních a středních školách, zejména ve vztahu k integraci konceptů udržitelnosti. 

Projekt realizuje IUPAC (Mezinárodní unie pro čistou a užitou chemii) ve spolupráci s katedrou chemie a didaktiky chemie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Jsme velice rádi, že jsme byli osloveni ke spolupráci na významném mezinárodním projektu

a vědcům rádi s výzkumnými otázkami pomůžeme.

                                                                            Ing. Ivana Seidlová