Prvňáci při práci II.

Co je nového v 1. třídě?

Na podzim jsme do třídy přivítali žáka, který přichází na hodinu českého jazyka a v předvánočním čase potom začala do naší třídy chodit nová spolužačka. Naučili jsme se poznávat a číst nová písmena, čteme zajímavé texty ve Slabikáři. Pracujeme se skládací abecedou. Zdokonalujeme se v psaní, opisu i přepisu v Písance č. 2. Umíme sčítat a odčítat v oboru čísel do 9, řešíme slovní úlohy. Začátkem nového roku 2024 jsme se zapojili do výtvarných soutěží Požární ochrana očima dětí a Karavana.  V půlce ledna nás nemile překvapila vysoká nemocnost, která je už naštěstí za námi. 

V současné době se pečlivě připravujeme na únorovou recitační soutěž. Netrpělivě jsme vyhlíželi konec ledna, naše první vysvědčení a také pololetní prázdniny 🙂

Děvčata a chlapci z 1. třídy, Mgr. Drahomíra Frydrychová, Martina Přichystalová