Úspěch ZŠ Brněnec v okresním kole WocaBee šampionátu 2023

Od 23. do 27. října 2023 se naše škola zapojila do pátého ročníku inovativní soutěže, která se nazývá Jazykový WocaBee šampionát.

V této soutěži se hodnotí píle žáků, přičemž kriteriem je počet bodů získaných procvičováním slovíček. Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. Čím více procvičují, tím více bodů získají a tím více slovíček se také naučí. Každá třída soutěží jako tým, proto se v jazycích zlepšují opravdu všichni.

Z naší školy v šampionátu zápolili celkem 4 týmy. Žáci čtvtého ročníku, děvčata šestého ročníku a chlapci šestého ročníku soutěžily v anglickém jazyce a žáci osmého ročníku v jazyce německém. Žáci dali do soutěže vše. Někteří z nich věnovali práci v aplikaci každý den celé hodiny.

Jejich velká píle a vytrvalost se jim vyplatila.

Umístění našich žáků v okresním kole soutěže a bodový výsledek:

1.místo: žákyně šestého ročníku -16 793
3.místo: žáci čtvrtého ročníku – 2 732
4.místo: žáci šestého ročníku – 2 541
7.místo: žáci osmého ročníku v NJ – 610

Se svým krásným výsledkem postupují žákyně šestého ročníku a žáci čtvrtého ročníku do krajského kola šampionátu, které probíhá od 6. 11. do 10. 11. 2022.

Tou nejdůležitější výhrou však je zlepšení jazykových vědomostí a motivace žáků k učení cizích jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité.

Ing. Ivana Seidlová