Retro den

ZŠ Brněnec se zapojila do projektu Hrdá škola, jehož programem je jednou za měsíc „zažít školu jinak“. V březnu, přesněji 25. 3., bylo na programu retro a záleželo plně na fantazii zúčastněných, jak tento den pojmou – oblečení, retro věci, hudba, …

Naši žáci a učitelé se v tento den oblékli ve stylu druhé poloviny 20. století a některé děti si přinesly i „dobové“ školní pomůcky. Vytvořili jsme také malou výstavu, kde si žáci mohli prohlédnou a vyzkoušet například diaprojektor, kotoučový magnetofon, staré miskové váhy nebo prolistovat staré učebnice.

Mnozí žáci a učitelé se pro tuto akci skutečně nadchli a atmosféra ve škole byla v tento den opravdu jiná. Navíc byl projekt motivací ke sblížení mezi generacemi, protože v mnohých rodinách v rámci přípravy zaznívalo: „Mami, dědo, můžu si zítra do školy půjčit…?“

A co nás čeká příští měsíc? Zase něco úplně jiného. Duben je měsíc věnovaný planetě Zemi, a proto se připravme na týden plný eko výzev (viz plakát).