Výuka naruby

Dne 19. 6. si žáci 9. ročníku při příležitosti projektu „Výuka naruby“ vyzkoušeli, jaké to je stát se na jeden den kantorem. Výuka probíhala na škole v Brněnci. Žáci vyučovali v 1., 2. a 3. třídě – český jazyk, matematiku, prvouku, výtvarnou výchovu, ale také tělesnou výchovu. Všichni žáci si díky projektu předběžně ujasnili, co chtějí nebo co nechtějí v životě dělat za povolání. Jako učitelé si museli pro své mladší spolužáky vytvořit přípravu na každou hodinu. Někteří deváťáci stihli v hodině vše podle plánu, některým čas chyběl a nakonec někteří stihli vše, co si připravili dříve a zbylých deset minut do zvonění museli improvizovat.

Žákům deváté třídy se příprava na výuku a následné samotné učení malých školáků povedlo a určitě si tento den užili stejně jako já.

Žákyně 9.třídy

Tento den „Výuky naruby“ se mi moc líbil. Učila jsem český jazyk v první a třetí třídě. Na začátku jsem se trochu bála a byla nervózní, ale jakmile jsem si stoupla před tabuli, docela ze mě počáteční stres opadl. Děti byly moc hodné a krásně s námi spolupracovaly. Stát se na chvíli paní učitelkou byla pro mě cenná zkušenost. Chtěla bych se jednou tímto povoláním živit, takže pro mě tento projekt byl super. Ujistila jsem se, že mě to bude bavit.
                                                                                                                 Žákyně 9.třídy

V úterý 19. 6. 2018 se žáci deváté třídy stali na jedno dopoledne učiteli žáků první, druhé a třetí třídy. Deváťáci se na výuku pečlivě připravovali. K dispozici měli výukové materiály od kantorek nižších ročníků, ale někteří si vytvořili své vlastní pracovní listy do českého jazyka, čtení a matematiky.

Tento projekt umožnil studentům vytvořit si alespoň malou představu o práci pedagogů. Z mého pohledu se nové role všichni žáci deváté třídy chopili skvěle. Největším důkazem toho byly radostné a spokojené tváře našich nejmladších, kterým se výuka naruby líbila.
                                                                                                    Mgr. Šípková Petra