Sedmáci v Olomouci

Konec školního roku se nedočkavě přiblížil na dosah, a tak pro žáky 7. ročníku přišla očekávaná odměna v podobě školního výletu do historické Olomouce – metropole Hané v pondělí 25.6. až do úterý 26.6. 2018. Na začátku našeho výletu jsme si prohlédli nejznámější pamětihodnosti v centru, na Horním a Dolním náměstí městskou radnici s orlojem, kašny s mytologickou tematikou nebo Olomouc z ptačí perspektivy na plastickém modelu města.

Vycházku po městě jsme zakončili rozchodem v obchodní galerii Šantovka, kde jsme doplnili zásoby a vydali se směrem Svatý kopeček do vyhlášené olomoucké zoo. Znaveni po dni bohatém na zážitky jsme se těšili na ubytování v chatkách v Radíkově, které jsme si ale museli zasloužit zdoláním prudkého kopce. Druhý den výletu se nesl v duchu vodních radovánek v Aquaparku Olomouc s tobogánem, skluzavkami a obávaným trychtýřem, kdy člověk nejdříve sjíždí prudkou skluzavku, následuje točení se víru trychtýře a dopad skoro po hlavě dolů do hluboké vody.

Pak už jen nezbývalo nic jiného než se s Olomoucí rozloučit, vydat se vlakem domů, v pátek vyzvednout vysvědčení a přivítat letní prázdniny. 

Ing. Andrea Dvořáková

[Not a valid template]