Poslední společný výlet

Deváťáci jsou prima parta, na kterou je spoleh a se kterou je mi dobře. Bylo tedy pro mě příjemné strávit několik posledních školních dnů společně s nimi v Beskydech.

Naše první cesta vedla do Štramberka. Potom, co se nám podařilo bez větších problémů zdolat 40 m vysokou Trúbu, nás ve svém království čekal pan Jeřábek, aby nám přiblížil tajemný svět ještěrů, hadů a pyraní. Většina z nás se dostala do přímého kontaktu s těmito živočichy poprvé. Také jsme měli možnost pozorovat, jak loví.

Večer jsme se ubytovali v chatkách v rožnovském kempu Sport. Odtud jsme druhý den ráno po snídani vyrazili pěšky na Radhošť a pak dál kolem sochy Radegasta až na Pustevny. Tato turistická trasa je poměrně náročná, přesto jsme ji všichni zvládli, a to bez reptání a většinou s úsměvem ???? Odměnou pak pro nás byl pozdní oběd na Pustevnách a zpáteční jízda do Rožnova na koloběžkách. Po takovém výšlapu se nám večer hezky usínalo.

Třetí den už bylo třeba unavené nohy a celé tělo šetřit. Proto jsme před odjezdem domů zvolili už jen málo fyzicky náročnou prohlídku rožnovského skanzenu. Prošli jsme areál Dřevěného městečka, kde jsou mimo jiné na Valašském Slavíně pochovány některé významné osobnosti, jejichž život byl nějakým způsobem spojen s beskydským krajem, např. olympijští vítězové Jiří Raška, Ludvík Daněk a Emil Zátopek, spisovatel Jan Karafiát, Jarmila Šuláková nebo třeba bratři Jaroňkové (zakladatelé skanzenu).

Dopoledne uteklo jako voda a nás čekala už jen dlouhá cesta vlakem domů. Ve Březové jsme vystupovali z rychlíku unavení, ale plní nových zážitků.

Mgr. Šárka Dirrová

[Not a valid template]