Šesťáci v Lednici

Přechod na druhý stupeň bývá pro žáky základní školy spojen s řadou změn a nových povinností. Některé změny jsou pro ně ale velmi příjemné a jedna obzvlášť – dvoudenní školní výlet. A tak se i letošní šesťáci dočkali svého prvního výletu s noclehem.

Na naší škole se již stalo tradicí, že v šesté třídě jezdíme s dětmi do Lednice. Ani letošní rok nebyl výjimkou a slunečné dny na konci června jsme strávili v malebném lednickém areálu.

Žáci si prohlédli zámek a jeho okolí, podívali se do zámeckého skleníku, prošli se rozlehlými zahradami. Na cestě k Minaretu byl náš výlet ozvláštněn nečekaným a příjemným setkáním s paní Danou Batulkovou, známou herečkou, která se s dětmi vyfotila. 

Po výstupu na Minaret jsme lodí dopluli k Janovu hradu a pak naše cesta vedla do kempu Apollo. Druhý den jsme si prohlédli Apollonův chrám a pak už nás čekala jen cesta domů.

Výlet se nám velmi vydařil, po celou dobu panovala pohodová a veselá nálada a i počasí nám přálo. Co víc si můžeme přát.

 

Mgr. Helena Peterková
Mgr. Petra Šípková
žáci 6. ročníku

[Not a valid template]