Taneční vystoupení ZUŠ ve svitavské Fabrice

V rámci hudební výuky jsme ve čtvrtek 1. června zhlédli taneční vystoupení ZUŠ ze Svitav.

Zde jsou komentáře některých žáků a žákyň:

  • „Vystoupení se mi moc líbilo, nejkrásnější byla ta část, kdy dívky byly jakoby „pod mořem“ a tancovaly s obyčejným igelitem. Asi dvě vystoupení byla dokonce s živým doprovodem – na klavír a housle. Nejlepší byl asi tanec s natahovacími gumami. Hodně zajímavé bylo i vystoupení s názvem siluety, kdy se tanečnice schovávaly za průsvitnými plátny.“
  • „Dohromady jsme viděli asi 10 vystoupení s různými choreografiemi. Nejhezčí mi přišla vystoupení modernějšího stylu, některé tančící holky jsem dokonce i osobně znala ze ZUŠky. Mě osobně zaujal především tanec v mikinách s kapucemi – pokud se tomu tanec vůbec dá říkat. Zajímavé bylo také vystoupení, při kterém dívky představovaly panenky, které byly na klíček a musely se jakoby natahovat, aby tancovaly. Celkově to hodnotím 8 body z 10.“
  • „Vystoupení byla doprovázena různými hudebními styly – klasickou hudbou třeba Vivaldim nebo rockovou hudbou, myslím, že tam bylo i elektro a blues. A také tancovali tango kolem židlí. Slyšeli jsme i hudbu ze seriálu Wednesday nebo legendární Roling Stones. A nesmím zapomenout na Haničku Zagorovou a vystoupení holek jako čarodějnic s košťaty.”

Za 50 korun dóóóóóóst dobrý.“

Mgr. Aneta Moravcová