Putování po Londýně a Británii (26.4. – 30.4)

První den ráno jsme se trajektem vydali po moři k Anglii. Byl krásný východ slunce a my pomalu připlouvali k břehům Anglie. (…) Večer si nás anglické rodiny postupně rozváželi do svých domovů.

Pro nás přišla jedna milá paní, provedla nás po svém domě, ukázala nám, kde máme pokoj a v kolik hodin máme přijít na večeři. Po večeři jsme se smáli nad našimi společnými zážitky.

Anička Jelínková

Druhý den ráno jsme se vydali naším autobusem do města Bath. Po prohlídce lázní jsme dostali rozchod v obchodě Poundland, kde se všechny suvenýry včetně známého anglického čaje daly pořídit pouze za jednu libru. (…) Navštívili jsme také krásnou vesnici Lacock Village, která je slavná pitoreskními uličkami a často slouží jako filmová kulisa. Zde nemohlo chybět několik fotek u typických anglických domů.

Terka Čermáková

Třetí den našeho pobytu v Anglii jsme započali prohlídkou London city. Prošli jsme se po slavném mostě Tower Bridge, navštívili jsme galerii Tate Modern a přešli most Millenium Bridge, který je proslulý tím, že se zde natáčely scény ze slavné série Harry Potter.

Vojta Petrů

Odpoledne jsme se autobusem vydaly do studií Warner Bross v Leavesdenu u Londýna, ve kterých se mimo jiné natáčely filmy s Jamesem Bondem, série Star Wars a především filmy s Harry Potterem. (…) Navštívili jsme např. Velkou síň v Bradavicích, Zapovězený les, Ministerstvo kouzel, pracovnu Albuse Brumbála, Příčnou ulici, Nástupiště 9 a ¾, Gringottovu banku a další. Ve studiích nechyběly ukázky toho, jak celá série vznikala a také ukázky masek, obleků a modely návrhů různých míst či ulic.

Vojta Petrů