Sváteční putování za dobrodružstvím

Uprostřed druhého květnového týdne nás čekal volný den. Mohli jsme ho jen tak prolenošit, ale my jsme se rozhodli pro výlet. Cílem našeho putování se stal Moravský kras, přesněji propast Macocha a Punkevní jeskyně. Většina z nás zde byla poprvé.

Počasí nám přálo, rozhodli jsme se tedy využít vše, co nám toto krásné místo nabízelo. Pro cestování jsme využili krasobus, ekovláček i lanovku. Část trasy jsme prošli pěšky. V kabině lanovky jsme se ocitli vysoko nad vápencovými skalami a pěšky jsme prošli třeba tajuplnou Čertovou brankou.

Navštívili jsme také Dům přírody v těsné blízkosti Skalního mlýna. Zde je interaktivní expozice věnovaná Moravskému krasu, jejíž součástí je kinosál, kde se promítají dokumenty o přírodě a pověsti související s jeskyněmi a okolím.

Krásnou tečkou byla návštěva Punkevní jeskyně, kde součástí prohlídkové trasy je plavba na lodích po řece Punkvě.

Rozhodně však v Moravském krasu nekončíme. Neprozkoumali jsme všechny přístupné jeskyně (především chlapci by jistě ocenili prohlídku jeskyně Výpustek – bývalý armádní kryt), velmi zajímavé je i Rudické propadání (zde se ztrácí v hlubinách voda Rudického potoka). Pozornost si jistě zaslouží i rudický větrný mlýn. Tak zase příště ????

žáci ZŠ Brněnec